APVA paramos gavimas saulės elektrinėms

Saulės elektrinės įrengimo kaina yra be galo individuali. Visgi, tai ne visada yra pigus malonumas, nors ir atnešantis daugybė naudos. Laimei, Aplinkos projektų valdymo agentūra prie Aplinkos ministerijos siūlo finansinę paramą tiek privatiems asmenims, tiek verslams. Tačiau, čia reikėtų būti itin atidiems – svarbu, jog tinkamai užpildytumėte visus dokumentus ir atitiktumėte reikalavimus. Bet kokiu atveju, tai puiki galimybė pasinaudoti saulės elektrinės teikiamais privalumais, įsirengiant šią gerokai pigiau. Tad, jeigu jau kurį laiką svarstėte tai padaryti – paaiškiname esminius paramos ypatumus tiek privatiems asmenims, tiek ir verslams.

Privatiems asmenims

Ši parama skirta privatiems asmenims, kurie turi nuosavą namą arba butą bei ketina įsirengti (ar didinti galią jau turimos) saulės elektrinę iki 10 kW. Pirmiausiai, turite visapusiškai įsivertinti savo galimybes bei poreikius. Tuomet, kai apsispręsite dėl Jums tinkamos galios, užpildykite APVA svetainėje esančią paraišką - apvis.apva.lt. Dažniausiai, tokio tipo paraiškos yra priimamos maždaug du kartus per metus. Sulaukę patvirtinimo, jog paramą gausite, per nurodytą laiką turite įsirengti saulės elektrinę pagal visus reikalavimus. Tuomet, APVA sistemoje pateikite dokumentus, kurie įrodytų, jog tai įgyvendinote. Tikėtina, jog kompensacijos sulauksite 1-2 mėnesių bėgyje.

Ką dar reikėtų žinoti? Norėdami sulaukti paramos, privalote atitikti APVA reikalavimus. Vienas iš jų – naudojama įranga turi būti tokia, kokią nurodo Europos Sąjungos standartai. Pavyzdžiui, pasirinkti moduliai privalo turėti CE ženklą, energijos duomenų etiketes, tinkamą apsaugą nuo dulkių bei drėgmės. Panašus principas galioja ir tuomet, kai kalbame apie įtampos keitiklį. Taipogi, nepamirškite, jog sulaukę paramos darbus turėtumėte pradėti kuo greičiau. Įprastai, APVA skiria 9 mėnesių terminą.

Verslui

Į šį paramos tipą pretenduoti gali tiek privatūs verslai, tiek ir biudžetinės įstaigos. Tai puikus būdas įsirengti saulės elektrinę pigiau – todėl skubėkite pasinaudoti šiuo pasiūlymu. Privačiam verslui suteikiama maždaug 30% parama, o biudžetinėms įstaigoms – iki 80%. Visgi, pastarosioms reikia gauti savivaldybės pritarimą.

Paramos gavimo procesas yra ganėtinai panašus, kaip ir privatiems asmenims. Pirmiausiai, turėtumėte atsižvelgti į savo elektros suvartojimo ypatumus bei apsispręsti dėl tinkamos elektrinės galios. Jeigu nuspręsite šią montuoti ant stogo – pasirūpinkite maksimalios stogo apkrovos ekspertizės tyrimu. Tuomet, užpildykite paraiškos formą APVA svetainėje ir laukite patvirtinimo. Galiausiai, prasideda pirkimo procedūros, kurios užtrunka keletą mėnesių bei įrengimo darbai, kurie gali apimti net pusės metų laikotarpį. Visgi, jeigu šie žingsniai atrodo pernelyg sudėtingai – būtinai susisiekite su mumis. Patarsime, pagelbėsime ir visus reikalingus dokumentus užpildysime drauge.

Procesas paprastai

Sekite šiuos žingsnius arba kreipkitės į mūsų specialistus pagalbai ir padėsime žingsnius praeiti kartu.

1 žingsnis

Įvertinkite savo poreikius

Pirmiausia reiktų įvertinti savo poreikius bei galimybes. Taip pat - atsižvelgti į objekto ir sklypo situaciją. Svarbus punktas paminėti, kad reiktų įvertinti ne tik esamus, bet ir būsimus poreikius, kadangi praktika rodo, jog elektros poreikiai su laiku tik auga.

2 žingsnis

Užpildykite paraišką

 Tuomet, kai apsispręsite dėl Jums tinkamos galios, užpildykite APVA svetainėje esančią paraišką - apvis.apva.lt. Dažniausiai, tokio tipo paraiškos yra priimamos maždaug du kartus per metus. Jeigu Jums reikia pagalbos - kreipkitės į mūsų specialistus.

3 žingsnis

Sulaukite patvirtinimo iš APVA

Sekite savo paramos prašymo būseną APVA portale ir sulaukite patvirtinimo, jog Jūsų paraiška patvirtinta norimiems poreikiams. Tuomet prasideda darbas ir laikas kreiptis į specialistus.

4 žingsnis

Saulės elektrinės įrengimas

Mūsų specialistas greitai, efektyviai ir, svarbiausia, pagal visus APVA reikalavimus įrengs saulės elektrinę Jūsų objekte. Tai padarius, įteiksime dokumentus, reikalingus tolimesniam APVA žingsniui.

5 žingsnis

Priduokite galūtinius dokumentus

APVA sistemoje pateikite dokumentus, įrodančius, jog įgyvendinote prašyme nurodytos saulės elektrinės įrengimą savo sklype ir padarėte tai pagal visus APVA nurodytus reikalavimus.

6 žingsnis

Gaukite kompensaciją

Jeigu visus praeitus žingsnius atlikote teisingai - viskas, belieka džiaugtis mažesnėmis elektros kainomis ir laukti kompensacijos už patį elektrinės įsirengimą. Šį dažniausiai atkeliauja per kelis mėnesius.

Pasikalbam?

Mūsų specialistai pasiruošę padėti visais klausimais, įskaitant ir APVA paramos gavimo tiek privatiems asmenims, tiek verslui. Drąsiai kreipkitės, mūsų darbas ne tik sumontuoti elektrinę, bet ir padėti viso proceso metu.